''Tatar Dünyasına Seyahat/Tatar Dönyasına Sәyaxәt/Journey to the Tatar World'' Konferans

Post date: Dec 20, 2014 11:31:13 PM

Güncelleme "Etkinlikler"de...

18 Ocak 2015 Pazar günü saat 14:30’da da Dernek Lokalinde hemşerimiz İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Nadir Devlet tarafından sunulacak olan “Tatar Dünyasına Seyahat” başlıklı bir konferans düzenlenecektir.  Konferansın internet kanalıyla izlenebilmesi ve izleyicilerin interaktif olarak katılım sağlayabilmesi için, söz konusu konferans "ZBOX" web konferans sistemi ile canlı olarak da yayınlanacaktır.  Bu bağlantıyı gerçekleştirmek için internet bağlantısı olan bir bilgisayardan, bu duyuruyu açtıktan sonra aşağıdaki linki tıklamanız yeterli olacaktır.

www.zboxmedia.com/1801/

(Bu link sunum günü aktive edileceğinden, daha önce yapacağınız bir deneme sonuç vermeyecektir). Bu bağlantının sağlanabilmesi için aşağıdaki altyapının ve ekipmanların

tarafınızca hazır edilmesi gerekecektir:

1. İnternet bağlantısı,

2. iPad ile bağlanılacak ise, "Adobe Connect" yazılımının iPad'e indirilmiş olması,

3. Yankılanma olmaması için, özellikle konuşma yaparak bağlanmak isteyenlerin harici bilgisayar kulaklık ve mikrofonu ile bağlantı yapmaları zorunluluğu (yalnızca dinleyici olarak izleyecek olanların harici bilgisayar kulaklık ve mikrofonuna gereksinimleri olmayacak olup, sunumları bilgisayarın üzerindeki hoperlörden izlemeleri mümkün olacaktır). 

Tatarça:

18 Gıynvar 2015 Yәkşәbe kön sәgat 14:30da Oyışma Binabızda millәtdәşebez,  Istanbul Sәüdә Universitetı Xalıkara Mönәsәbәtlәr kafedrası әgzası Prof. Dr. Nadir Dәülәt “Tatar Dönyasına Sәyaxәt” isemle çıgış yasayaçak.  Konferentsiyeneŋ İnternet aşa da karap barıluı hәm tıŋlauçılarnıŋ şuşı çıgışka interaktiv rәveştә katnaşa aluları öçen konferentsiye “ZBOX” web konferentsiye sisteması belәn turıdan turı tapşırılaçaktır.  Şuşı bәylәneşne buldıra alu öçen İnternet elemtәse bulgan komputerıgızdan bu iglannı açkaç, tübәndәge adreska kerüegez citәrdәy bulacaktır.

www.zboxmedia.com/1801/

(Bu adres tik konferentsiye köne aktivlaştırılaçak. Şunıŋ öçen xәzer ük ber nindi elemtә buldıra almazsız).  Bәylәneş buldıra alu öçen tübәndәge infrastruktura hәm cihazlar әzer bulırga tieş.

1. İnternet bәylәneşe,

2. Әgәr dә iPad kullansagız, ul çakta “Adobe Reader” programmasınıŋ terkәlgәn buluı,

3. Yalkınlanu bulmas öçen isә, bigrәktә tavışlı bәylәneş yasarga telәgәnәrneŋ ayırım tavış tıŋlauçılar belәn mikrofonnarınıŋ buluı şart (tik konferentsiyene tıŋlap kına barırga telәüçelәr üz komputerlarındagı orator [tavış kütәrgeç] aşa tavışlarnı işetә alacaklar).

In English:

A colloquium, titled “Journey to the Tatar World,” will be presented by Prof. Dr. Nadir Devlet on Sunday, January 18th, 2015, at 14:30 (GMT+2:00) in our Association Building.  Prof. Nadir Devlet is a faculty member in the International Relations Department of Istanbul Commerce University.  This presentation will also be broadcast using a “ZBOX” live-web conference system.  In order to connect to this broadcast, click on the following link:

www.zboxmedia.com/1801/

This link will only be activated on the day of the presentation, so any trial connection before this date will not be successful.  In order to participate in this event, you need the following:

1. an internet connection,

2. the "Adobe Connect" application, if you prefer to use an iPad,  and

3. a headset and a microphone for questions and/or comments to avoid echo/feedback.